Sera Med Professional Eimerol 30 ml

 
 

Antiparazitikum k léčbě kokcidií u plazů.

 

Dostupnost Není skladem
394 Kč
Kategorie Léčiva a dezinfekce
 

EIMEROL je přípravek určený k léčbě plazů proti vnitřním parazitům zvaným kokcidie (rod Isospora, Eimeria a Sarcocystis). Jedná se o parazity ze skupiny výtrusovců, jejichž přítomnost v organizmu může mít za následek nechutenství, průjem a úbytky na váze. Tento přípravek obsahuje účinnou látku diclazuril (0,4 g/100 ml), která cíleně bojuje s nákazou a je velmi dobře snášena léčenými jedinci.

Dávkování:

Přípravek podávejte stříkačkou (je součástí balení) přímo do tlamy. Množství léčiva v jedné dávce odpovídá 0,05 ml na každých 10 g hmotnosti zvířete (0,5 ml na 100 g hmotnosti). Po týdnu od podání první dávky je nutné postup opakovat druhou dávkou.

Příklad dávkování: Agama vousatá s hmotností 440 g. První dávka 2,2 ml (0,05 ml x 44) a po týdnu druhá dávka opět 2,2 ml.

U hadů lze léčebnou dávku aplikovat skrze krmná zvířata. Potřebnou dávku vetřete do srsti krmného zvířete (hlodavce) bezprostředně před zkrmením. Jedno balení vystačí pro 3kg jedince (včetně opakování).

Nepřekračujte doporučené dávkování!

Doporučení: Aby byla léčba úspěšná, je nutné zlikvidovat vajíčka kokcidií (tzv. oocysty) i v samotném teráriu a na veškerých předmětech jako jsou misky, dekorace apod. K tomu je vhodné použít například UVC světlo. Substrát je nutné vyhodit a po úspěšné léčbě použít nový. Během léčby můžete zvíře umístit například na papírové utěrky.

Upozornění: Skladovat pod zámkem a chránit před dětmi a domácími zvířaty. Přípravek se nesmí dostat do kontaktu s kůží ani s očima. Skladovat v temnu při pokojové teplotě. Nepoužívejte u zvířat určených ke konzumaci. Nepoužívat po uplynutí lhůty trvanlivosti! Nepoužívat v kombinaci s léčivy.

Objem balení 30 ml
Přidat hodnocení
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BS Avatar autora | 10.8.2022
Asi jediný volně prodejný lék na kokcidie. Mohu doporučit.
5
R Avatar autora | 18.3.2022
Spolehlivě zabírá.
5
AV Avatar autora | 15.2.2022
Osvědčený přípravek na kokcidie, který opravdu zabírá.