Arcadia Deep Heat Projector 50W

Neohodnoceno
 
Tip Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Tepelný zářič s unikátním způsobem produkce tepla, který je přirozenější a efektivnější než u klasických výhřevných žárovek.

Běžný závit E27.

Dostupnost Skladem
809 Kč    
Kategorie Výhřevné žárovky
 

Deep Heat Projector od Arcadie je naprosto unikátním tepelným zdrojem určeným do terárií. Oproti klasickým žárovkám vynikají výrazně delší životností!

Běžné výhřevné žárovky produkují pouze část infračerveného záření (= teplo) zvanou IR-A, která působí více povrchově. Oproti tomu tepelné zářiče Deep Heat produkují kromě IR-A také IR-B. Část IR-B proniká hlouběji do těla, efektivněji prohřívá svalovinu tak, jako je tomu při vyhřívání na slunci v přírodě. Stejně tak prohřívá více do hloubky i jiné materiály (substrát, kameny apod.). Díky tomu je teplo déle uvolňováno po zhasnutí světel. Výhoda je to například i při umístění v blízkosti kladiště - substrát v něm není prohřátý pouze na povrchu, ale i do spodnějších vrstev. To je pro samice důležitý parametr ovlivňující atraktivitu kladiště z hlediska vhodnosti pro vykladení snůšky.

sluneční světlo spektrum

Zářiče Deep Heat Projector potřebují k produkci tepla výrazně méně energie. V některých případech mohou dosahovat produkce tepla srovnatelné s klasickou 100W výhřevnou žárovkou. Tato revoluční lampa má totiž zesílený vnitřní reflektor, který zamezuje zbytečnému úniku tepla.

Vzhledem k tomu, že tyto tepelné zářiče neprodukují prakticky žádné světlo, je možné je používat ve dne, ale i v noci, pokud je to potřeba. Právě z důvodu, že nesvítí, s nimi není možné nahradit osvětlení, slouží pouze jako zdroj tepla. Nevyzařují UVA, UVB ani viditelné světlo.

VZDÁLENOST OD POVRCHU   TEPLOTA
15 cm 55°C
20 cm 45°C
30 cm 36°C
40 cm 29°C

 

Výsledná teplota pod lampou je pouze orientační - počítáno v ubikaci s okolní teplotou před zapnutím zdroje zhruba 25°C. Teplota pod zdrojem bude rozdílná v teráriu s běžnou vnitřní teplotou 20°C oproti teráriu s teplotou 30°C.

Patice E27
Příkon 50W

ARCADIA Deep Heat Projector


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.