Reptile Systems New Dawn LED Compact 9W

Kód: 26040-8805-41
989 Kč
Skladem (1 ks)

LED širokospektrální zdroj s vysokou intenzitou světla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reptile Systems New Dawn LED Compact 9W

Novinka mezi světelnými zdroji zajišťující vysokou svítivost a skvělé podání barevJedná se o speciální LED "žárovku" s běžným závitem E27. New Dawn LED Compact můžete přidat prakticky do jakéhokoli terária, kde je vítané velké množství denního světla. Úhel vyzařování světla je parádních 120°.

Nejedná se o obyčejné LED světlo, která jsou obecně nevhodná do terárií. LED Compact neobsahuje nežádoucí červené a modré diody. Vyzařované světlo poskytuje perfektní viditelné denní světlo (6500 K). Světelný tok je 1125 lm. Zvýšení množství viditelného denního světla motivuje zvířata k vyšší aktivitě a žravosti. Jedná se o tzv. "aktivaci třetího oka", které je umístěno z vrchu na středu hlavy. Množství denního světla bývá podceňováno, i když srovnání množství světla v přírodě (kolem 100 000 luxů) s běžně používaným osvětlením (pár tisíc luxů) mluví jasně. S denním světlem není co pokazit, obecně platí, že čím více, tím lépe.

Je důležité si uvědomit, že toto LED osvětlení nevyzařuje UVB ani UVA záření. Hodí se proto jako zdroj intenzivního denního světla do terárií, která se nedaří prosvětlit pomocí žárovek a zářivek. Jedná se zejména o celoskleněná terária, terária z tmavých lamino desek popřípadě s tmavou 3D stěnou. Problém s prosvětlením se však objevuje i ve velkých teráriích (pro leguány zelené apod.).

Vhodné pro různé druhy plazů i rostlin

Reptile Systems New Dawn LED je vhodné pro denní ještěry a želvy z pouštích, polopouštních, ale i tropických biotopů. Toto světlo tedy ocení zejména chovatelé agam vousatých, trnorepů, leguánků obojkových, leguánů zelených, chameleonů, varanů, suchozemských želv (Testudo, Geochelone atd.) a mnoha dalších druhů. Kromě samotných zvířat pod tímto světelným zdrojem skvěle prosperují i rostliny.

Příklady kombinací světelných zdrojů

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + UVB kompaktní zářivka (vyzařuje i UVA) + Reptile Systems New Dawn LED (intenzivní denní světlo)

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + UVB lineární zářivka (vyzařuje i UVA) + Reptile Systems New Dawn LED (intenzivní denní světlo)

UVB výbojka s předřadníkem + Reptile Systems New Dawn LED (intenzivní denní světlo)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: LED denní světlo do terária
Světelný tok: 1125 lm
Rozměry: 152 x 35 x 35 mm
Teplota chromatičnosti: 6500 K
Příkon: 9 W

Arcadia Jungle Dawn LED Bar

Propojení LED BAR s PRO T5 UVB Kit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: