Náš příběh

Jak to celé začalo

Jmenuji se David Mužíček a chovu ještěrů se věnuji bezmála 20 let. Internetový obchod pro teraristy TeraSvět.cz jsem spustil koncem roku 2014.

Teraristice jsem se začal věnovat už jako malý kluk, kdy jsem si po několika návštěvách zverimexu pořídil svoji první agamu vousatou. Byl jsem typickým začátečníkem. Informace k chovu včetně vybaveného terária jsem získal v obchodě. Tenkrát bylo na internetu minimum informací a já se slepě řídil nevhodnými radami prodejce. Nenechal jsem se odradit a začal jsem hledat rady v zahraniční literatuře i mezi zkušenějšími chovateli. Netrvalo dlouho a měl jsem jasnou představu o správných podmínkách chovu agam vousatých. Než se stihla rodina rozkoukat, hromadila se mi doma terária s novými druhy, a dařil se i odchov samotných mláďat. Teraristice jsem propadl.

Svým koníčkem jsem později nakazil i manželku Janu. Dnes společně chováme různé druhy ještěrů. Od chameleonů pardálích a gekončíků nočních přes leguánky obojkové až k býložravým trnorepům a čukvalám. Agamy vousaté si však u nás získaly stálé místo a tvoří největší část našeho chovu. Díky zálibě ve šlechtění barevných forem se naše agamy prodávají po celém světě od Severní Ameriky až po Asii.

Stránky věnované našemu chovu můžete navštívit na tomto odkaze www.davidmuzicek.cz.

David MužíčekDSC_0658

splněný sen 

Myšlenka na založení vlastního eshopu dostala reálné obrysy koncem studia ekonomie na vysoké škole a během následného zaměstnání. I přes sympatický kolektiv ve firmě se tato práce jen vzdáleně blížila mé představě o ideálu. Můj volný čas jsem trávil kromě samotné péče o zvířata odpovídáním na spoustu dotazů začínajících i zkušených chovatelů. Koníček tak přerůstal časové možnosti. Dali jsme hlavy dohromady a padlo zásadní rozhodnutí - odejít ze zaměstnání a otevřít vlastní eshop s terarijními potřebami.

První rok nevypadal zrovna růžově. Nějakou dobu trvalo, než se obchod dostal do povědomí zákazníků. Obrovské poděkování patří mé manželce a zbytku rodiny, která mě podpořila. Vděk patří i vám zákazníkům, návštěvníkům a ostatním chovatelům za projevenou důvěru. Začalo se nám dařit a z původně využívaných prostor (sklep a obývák) jsme se přestěhovali do nových, větších prostor, které nám umožňují efektivnější fungování.

Od začátku jsem věděl, že chci provozovat obchod, na který se mohou zákazníci obrátit s otázkami ohledně chovu a výběru vhodných produktů pro vaše zvířata. Naší prioritou není za každou cenu prodat zboží, ale poradit tak, aby se zvířata měla co nejlépe. Zakládáme si na individuálním přístupu a myslím, že se nám tato cesta vyplácí. Utvrzují nás v tom i vaše pozitivní ohlasy.

Firma TeraSvět dnes

V současnosti je eshop TeraSvět.cz zaměřený na prodej terarijních potřeb. Především se jedná o osvětlení do terárií, vytápění terárií, měřící přístroje a termostaty, potřeby pro líhnutí vajec plazů a dekoraci. Prodeji často předchází individuální konzultace, kdy navrhujeme osvětlení na míru konkrétnímu druhu zvířete s ohledem na rozměr ubikace.

A motto naší firmy na závěr? "Jen příroda to umí lépe."