Reptile Systems SPOT New Dawn LED 35W

 
  • 1 z 4
 

LED širokospektrální žárovka s vysokou intenzitou světla. Běžný závit do objímky E27.

Dostupnost Není skladem
1 949 Kč    
Kategorie LED denní světlo do terária
 

Novinka mezi světelnými zdroji od Reptile Systems využívající nejnovější technologii LED zajišťující vysokou svítivost a skvělé podání barev.

Nejedná se o obyčejné LED světlo, která jsou obecně nevhodná do terárií. Spot New Dawn LED vyzařuje světlo s plný spektrem a poskytuje perfektní viditelné denní světlo (6500 K). Intenzita je neskutečných 3000 lumenů. Podání barev CRI je více než 90.

Spot New Dawn LED je vhodný především pro: denní ještěry a želvy z pouštích, polopouštních, ale i tropických biotopů. Toto světlo tedy ocení zejména chovatelé agam vousatých, trnorepů, leguánků obojkových, leguánů zelených, chameleonů, varanů, suchozemských želv (Testudo, Geochelone atd.) a mnoha dalších druhů.

Kromě samotných zvířat pod tímto světelným zdrojem skvěle prosperují i rostliny

Zvýšení množství viditelného denního světla motivuje zvířata k vyšší aktivitě a žravosti. S denním světlem není co pokazit, obecně platí, že čím více, tím lépe.

Je důležité si uvědomit, že toto LED osvětlení nevyzařuje UVB ani UVA záření. Hodí se proto jako doplňkový zdroj viditelného denního světla do terárií, která se nedaří prosvětlit pomocí žárovek a zářivek. Jedná se zejména o celoskleněná terária, terária z tmavých lamino desek popřípadě s tmavou 3D stěnou. Problém s prosvětlením se však objevuje i ve velkých teráriích (pro leguány zelené apod.).

Příklady kombinací světelných zdrojů:

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + UVB kompaktní zářivka + plnospektrální zářivka Osram Biolux (denní světlo + UVA) + Spot New Dawn LED (intenzivní denní světlo)

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + zářivka T5 UVB + Spot New Dawn LED (intenzivní denní světlo)

Toto LED světlo od Reptile Systems můžete přidat prakticky do jakéhokoli terária, kde je vítané velké množství denního světla.

Příkon 35W
Závit E27
Intenzita min. 3000 lm
Teplota chromatičnosti 6500 K
Index podání barev (CRI) Ra 90+

Spot New Dawn LED


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: