Sunlux LED PRO 24W

Kód: SLP24
2 489 Kč
Skladem (>3 ks)

LED širokospektrální zdroj s vysokou intenzitou světla. Kompletní osvětlovací sada. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sunlux LED PRO 24W

Novinka mezi světelnými zdroji zajišťující vysokou svítivost a skvělé podání barevJedná se o kompletní sadu včetně veškerého příslušenství připravenou k okamžitému použití. Elegantní svítidlo je navíc vybaveno reflektorem pro usměrnění a zesílení intenzity světla. SUNLUX LED PRO můžete přidat prakticky do jakéhokoli terária, kde je vítané velké množství denního světla.

Nejedná se o obyčejné LED světlo, která jsou obecně nevhodná do terárií. SUNLUX LED PRO neobsahuje nežádoucí červené a modré diody. Vyzařované světlo poskytuje perfektní viditelné denní světlo (6480 K). Světelný tok je neskutečných 3500 lm. Zvýšení množství viditelného denního světla motivuje zvířata k vyšší aktivitě a žravosti. Jedná se o tzv. "aktivaci třetího oka", které je umístěno z vrchu na středu hlavy. Množství denního světla bývá podceňováno, i když srovnání množství světla v přírodě (kolem 100 000 luxů) s běžně používaným osvětlením (pár tisíc luxů) mluví jasně. S denním světlem není co pokazit, obecně platí, že čím více, tím lépe.

Je důležité si uvědomit, že toto LED osvětlení nevyzařuje UVB ani UVA záření. Hodí se proto jako zdroj intenzivního denního světla do terárií, která se nedaří prosvětlit pomocí žárovek a zářivek. Jedná se zejména o celoskleněná terária, terária z tmavých lamino desek popřípadě s tmavou 3D stěnou. Problém s prosvětlením se však objevuje i ve velkých teráriích (pro leguány zelené apod.).

Vhodné pro různé druhy plazů i rostlin

SUNLUX LED PRO je vhodné pro denní ještěry a želvy z pouštích, polopouštních, ale i tropických biotopů. Toto světlo tedy ocení zejména chovatelé agam vousatých, trnorepů, leguánků obojkových, leguánů zelených, chameleonů, varanů, suchozemských želv (Testudo, Geochelone atd.) a mnoha dalších druhů. Kromě samotných zvířat pod tímto světelným zdrojem skvěle prosperují i rostliny.

Příklady kombinací světelných zdrojů

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + UVB kompaktní zářivka (vyzařuje i UVA) + Sunlux LED PRO (intenzivní denní světlo)

Výhřevná žárovka (zdroj tepla) + UVB lineární zářivka (vyzařuje i UVA) + Sunlux LED PRO (intenzivní denní světlo)

UVB výbojka s předřadníkem + Sunlux LED PRO (intenzivní denní světlo)

Svítidla je možné vzájemně propojovat = stavebnicový systém pomocí propojovacího kabelu, který je součástí balení. Zapojit můžete až 10 svítidel pod jeden přívodní kabel. LED PRO není nutné propojovat pouze mezi sebou, je možné ho propojit i se zářivkami Sunlux, Arcadia a Reptile systems. Díky tomu je možné terárium vybavit elegantním osvětlením se skvělými parametry pod jedním přívodním kabelem.

Balení obsahuje

  • svítidlo Sunlux LED PRO 24W
  • černý přívodní kabel s vypínačem
  • černý propojovací kabel
  • klipsy pro snadné uchycení na strop ubikace

Doplňkové parametry

Kategorie: LED denní světlo do terária
Světelný tok: 3500 lm
Rozměry: délka 475 mm x šířka 59 mm x výška 46 mm
Teplota chromatičnosti: 6480 K
Příkon: 24 W

Arcadia Jungle Dawn LED Bar

Propojení LED BAR s PRO T5 UVB Kit

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
D Avatar autora | 9.9.2023
Kvalitní LED světlo.TOP!