Arcadia Natural Sunlight 36W 120 cm T8

Kód: RFSU36
499 Kč
Není skladem

Plnospektrální zářivka s přirozeným denním světlem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arcadia Natural Sunlight 36W 120 cm T8

Tento typ osvětlení je často chybějícím článkem v mnohých teráriích, ačkoli má výrazný vliv na chovaná zvířata. Přínos spočívá zejména ve zvýšení žravosti, aktivity, chuti k páření a celkové spokojenosti. V neposlední řadě ocení toto světlo chovatelé barevných mutací. Zvířata se schopností určité barvoměny mají totiž tendenci častěji ukazovat své nejvýraznější barvy, jestliže mají vhodné světelné podmínky. 

Zářivky ARCADIA NATURAL SUNLIGHT jsou vhodnou alternativou k oblíbeným OSRAM BIOLUX, které se přestaly vyrábět. Nicméně doporučujeme zvážení přechodu na speciální LED svítidla (například Sunlux LED PRO a ARCADIA LED BAR). Oproti běžným LED do domácností jsou vhodné pro zvířata a rostliny, díky vhodné kombinaci a množství jednotlivých diod. Ačkoli je u tohoto typu osvětlení vyšší pořizovací cena, jedná se o vysoce výkonná svítidla s mnohonásobně delší životností.

Z důvodu prodloužení životnosti doporučujeme používat kvalitní zářivkové svítidlo.

Zářivky ARCADIA NATURAL SUNLIGHT navíc kromě přirozeného denního světla poskytují 2% UVB záření. Jako UVB zdroj je zářivka vhodná pro zvířata s nízkými nároky na UVB záření: gekončík noční, hadi (krajta, hroznýš, užovka, korálovka), škorpion, pavouk, ptactvo.

Z hlediska denního světla je možné tyto zářivky používat po celou dobu jejich životnosti. V případě, že slouží primárně jako zdroj UVB záření, je vhodné je měnit po 1 roce provozu. Pro dosažení maximálního množství světla je vhodné umístění do speciálních reflektorů, které veškeré světlo směrují do ubikace a prodlužují jeho dosah.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plnospektrální denní světlo do terária
Teplota chromatičnosti: 5800 K
Typ světelného spektra: Plné spektrum
Rozměr: Ø 26 mm x 1195 mm
Příkon: 36 W
Typ trubice: T8
Patice: G13
UV-B: 2%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: