SunLux DayLight 70W

Kód: 6791/SAM
699 Kč
Není skladem

TOP plnospektrální výbojka s přirozeným denním světlem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SunLux DayLight 70W

Nad ostatními dostupnými plnospektrálními zdroji vysoce vynikají svým světelným spektrem a především svítivostí, která je v chovu denních zvířat ve vnitřních prostorech kriticky důležitá. 

Tuto výbojku je NUTNÉ ZAPOJIT přes speciální předřadník, bez kterého NEFUNGUJÍ a došlo by k jejich zničení!

V případě, že si netroufáte na dokoupení jednotlivých součástek, doporučujeme pořízení kompletního setu.

Výbojka SunLux Daylight je určena do terárií pro denní ještěry, želvy, ale i exotické ptactvo a primáty. Představuje dokonalý zdroj viditelného světla a UVA záření, které je nezbytné pro přirozené vnímání světla. To ovlivňuje zejména aktivitu, chuť k potravě, reprodukci, zbarvení, ale i imunitní systém nebo například růst rostlin. Zásadní výhodou oproti jiným zdrojům je vyzařování světla v úhlu 360°. U zdrojů UVA záření je právě plošnost zásadním parametrem.

Tato lampa vyniká optimální teplotou chromatičnosti 6000 KDalším důležitým parametrem je světelný tok, který je u těchto výbojek 5200 lmIndex podání barev Ra (CRI) je u těchto lamp 90. Jde však pouze o vnímání barevného odstínu lidským zrakem.

Doporučená minimální vzdálenost od zvířete je 15 cm. Minimální výška terária 40 cm. Tyto výbojky vyzařují i určité procento UVB záření. Jako zdroj UVB by se daly použít zhruba na vzdálenost 15-18 cm po dobu zhruba 6 měsíců. Množství UVB však pokryje potřeby pouze u druhů s nižšími nároky jako jsou felzumy, méně náročné druhy chameleonů apod.

Při prvním zapnutí nechte výbojku svítit minimálně 2 hodiny bez přerušení, jinak hrozí její poškození. Změny barvy světla a zvukové projevy krátce po zapnutí nejsou známkou poruchy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plnospektrální denní světlo do terária
Teplota chromatičnosti: 6.000 K
Závit: E27
Příkon: 70 W
Rozměry: Ø 35 mm x 155 mm
Průměrná životnost: 8.000 hodin
Světelný tok: 5.200 lm
Index podání barev Ra (CRI): 90
Úhel paprsku: 360°
Typ světelného spektra: Plné spektrum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: