Germicidní zářivka UVC 15W T8 45 cm

Kód: 90
429 Kč
Skladem (>3 ks)

V dnešní době lze použít jako ochrana proti viru Covid-19. UVC světlem je možné ozařovat různé předměty, roušky i celé místnosti.

Nejúčinnější dezinfekce povrchů, vzduchu a vody. Spolehlivě likviduje viry, bakterie i parazity.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Germicidní zářivka UVC 15W T8 45 cm

Germicidní zářivka k dezinfekci terárií, akvárií, klecí, kotců a jiných ubikací. Stejně tak se tato světla využívají i k dezinfekci veřejných prostor jako jsou čekárny, ordinace, kanceláře apod. 

TIP: Umístěte UVC zářivku na strop nevyužívané skříňky a používejte ji jako ozařovnu na různé předměty, které potřebujete dezinfikovat. Pamatujte, že dezinfekce probíhá pouze z ozařované strany, proto je nutné předměty postupně otáčet. Po vypnutí světla doporučujeme v místnosti vyvětrat. Místnosti či ubikace můžeme po zhasnutí ihned opět využívat.

Z důvodu rozšířené koncovky trubice o zhruba 3 mm tyto trubice nepasují do nasouvacích patic. Jsou tedy vhodné pouze do běžných svítidel.

Střední životnost, tedy pokles na 50 % účinnost, nastává zhruba po 8 000 hodinách provozu. Z důvodu prodloužení životnosti výrazně doporučujeme používat kvalitní svítidla s elektronickým předřadníkem

Účinnost 99 % - doba osvitu ze vzdálenosti 1 m: 

  • běžné druhy virů a bakterií 1-22 min (například koronaviry 5 min., bakterie Pseudomonas 3,5-6 min)
  • plísně 60-140 min.
  • parazité (kokcidie, roupi apod.) - doporučujeme svítit několik hodin, zvláště vajíčka roupů jsou extrémně odolná

Při zkracování vzdálenosti od trubice roste účinnost záření.

Upozornění: Během osvitu vyndáme z terária zvířata a živé rostliny! Ačkoli sklo UV záření nepropouští, doporučujeme ubikaci překrýt silnější textilií nebo nechodit do místnosti před vypnutím. Záření UVC je škodlivé i v malých dávkách a může mít určitý negativní účinek na organismus. I menší dávka ozáření může způsobit například zánět spojivek. V případě rozbití v uzavřené místnosti doporučujeme větrat, aby se zmírnila koncentrace rtuťové páry. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekční UVC světlo
Rozměry: Ø 26 mm x 438 mm
Patice: G13
Typ trubice: T8
Příkon: 15 W
Průměrná životnost: 10.000 hodin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: