Flexárium sestavitelné 50x50x100 cm

Kód: FC B4
3 299 Kč
Skladem (2 ks)

Sestavitelné celosíťované terárium (flexárium) s kovovou konstrukcí, která je vyplněna kovovým pletivem v černé barvě. Vhodné zejména pro chameleony a další druhy stromových plazů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flexárium - síťované terárium 50x50x100 cm

Flexárium má všechny stěny, strop a dvířka vyplněny černým kovovým pletivem. Dno je tvořeno plastovou deskou v bílé barvě, na které je volně ložená černá podložka umožňující snadnější čištění. Rámová konstrukce je vyrobena z černého lehkého kovu. Přední dvířka se pohybují na bočních pantech a lze je snadno "zamknout" jednoduchou západkou. K těmto teráriím je možné přikoupit plastovou vaničku určenou na dno terária. Vanička umožňuje snadnější údržbu díky možnosti vyndání a navíc do ní lze nasypat substrát. Vaničku je možné přiobjednat níže v Souvisejících produktech.


flexária zámek

Výhodou černého pletiva oproti stříbrnému je skvělá viditelnost dovnitř ubikace. 

Flexária jsou nejčastěji využívána ve venkovním prostředí. Díky síťovaným stěnám si mohou ještěři užívat přirozené UVB a UVA záření včetně intenzivního denního světla přímo ze slunce. Navíc nebrání přísunu čerstvého vzduchu, který má opomíjený pozitivní vliv na zdraví plazů. 

Při využití v exteriéru za účelem slunění jsou flexária vhodná prakticky pro jakýkoli druh plazů.

Celosíťované ubikace nachází uplatnění i při využití ve vnitřních prostorech. Zde je největší výhodou již zmíněný maximální přísun vzduchu. Nedostatečná obměna vzduchu v teráriích je častým problémem, který je nejčastěji způsoben příliš malými větrací otvory nebo jejich nevhodným umístěním. Špatně řešené větrání v teráriích může způsobovat neúměrné zvyšování vzdušné vlhkosti, která vede k výskytu plísní a přemnožení bakterií. Z toho pak pramení dýchací potíže, problémy se svleky a další zdravotní komplikace.

Nejčastěji jsou flexária využívána při chovu chameleonů. Vhodná jsou i pro jiné stromové druhy ještěrů a hadů.

Při využití v interiéru je nutné si uvědomit, že v takto otevřených ubikacích je náročnější dosáhnout vyšších teplot. Flexária jsou proto ideální pro plazy vyžadující teploty kolem 24-26°C. Nicméně v místnostech určených pro chov s větším počtem terárií bývá pokojová teplota vyšší než 25°C a není problém i ve flexáriích docílit teplot kolem 30°C. Vzhledem k síťovanému stropu doporučujeme umístění osvětlení nad terárium. Vhodná svítidla a reflektory se nachází níže v Souvisejících produktech.

flexária osvětlení

Montáž: Flexárium je dodáváno v rozloženém stavu ve formě jednotlivých stěn, které je pouze nutné pospojovat. K montáži není potřeba žádné nářadí. Rámy se k sobě upevňují pomocí drážek, které se do sebe navzájem nasouvají.

složené terárium

✅ VÝHODY

  • jednoduchá konstrukce umožňující snadné a rychlé sestavení
  • nízká hmotnost
  • využití ve venkovních i vnitřních prostorech
  • velká cirkulace vzduchu
  • skvělá viditelnost přes pletivo dovnitř ubikace

 
Pokud si nevíte rady s osvětlením terária, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných světel včetně příslušenství dle druhu chovaného zvířete a rozměrů terária.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Flexária
Rozměr: 50 x 50 x 100 cm
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
H Avatar autora | 20.4.2022
Flexárko jsem pořídil na léto chamíkovi na zahradu. Snadno se skládá a je lehké. Jsem spokojen, snad bude i chamík.