HabiStat Jungle Bio Substrate 10l

Kód: HSJB10
606 Kč
Skladem (>3 ks)

Přírodní bioaktivní substrát pro tropická deštná terária. Ideální pro vytváření bioaktivních systémů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Habistat Jungle Bio Substrate 10 l

HabiStat Jungle Bio Substrate je speciálně navržený bioaktivní substrát pro tropická deštná terária. Obsahuje přírodní složky bohaté na živiny, které zajišťují perfektní podmínky k pěstování rostlin a k rozvoji mikroorganismů v teráriu. Umožňuje vytvoření bioaktivního terária, které napodobuje přirozené ekosystémy. Přidané aktivní uhlí působí na vyrovnání hladiny pH.

Substrát se skládá z přírodních materiálů jako je kokosové vlákno, rašelina, dřevo, listí a mech, které napodobují přirozené podmínky vlhkých prostředí. Vyznačuje se vysokou schopností zadržovat vodu, což pomáhá udržovat optimální podmínky v teráriu pro zvířata, kteří vyžadují vyšší vlhkost.

Jungle Bio Substrate doporučujeme používat pro zajištění odvodnění a přirozeného filtračního systému ve spojení s filtračním a drenážním substrátem z kuliček z páleného jílu HabiStat Amazon Clay BallsSpolečně tyto dva substráty vytvářejí přirozený filtrační systém pro vaše bioaktivní terária. Kuličky z páleného jílu se používají jako drenážní podklad pro substrát Habistat Jungle Bio a umožňují vlhčení substrátu zespodu. Voda prosakuje přes substrát dolů mezi kuličky, tím je zajištěno, že substrát v teráriu nebude mokrý nebo rozbahněný, ale optimálně vlhký.

Může být také použit pro nebioaktivní terária.

Co znamená bioaktivní?
Bioaktivní substrát nebo i celé terárium představuje kus přírody s přirozenými procesy, které se v ní odehrávají. Základem pro vytvoření takového prostředí jsou vhodné přírodní prvky v kombinaci s mikroorganizmy. Substrát Habistat Jungle Bio je vhodný pro přímou výsadbu rostlin a vysazení mikroorganizmů jako jsou například chvostoskoci nebo stínky. Tento malý ekosystém pak zajistí, že se zbytky potravy a trus zvířat přirozeně rozkládá a slouží pro další účely. V závislosti na velikosti a vybavení bioaktivního terária v něm můžeme chovat plazy a obojživelníky v podmínkách, které téměř identicky napodobují divokou přírodu.

  • 100% přírodní bioaktivní podestýlka
  • ideální pro vytváření bioaktivních systémů
  • zajišťují perfektní podmínky k pěstování rostlin
  • přidané aktivní uhlí působí na vyrovnání hladiny pH
  • vynikající schopnost udržovat vlhkost
  • substrát neobsahuje žádné chemikálie a hnojiva
  • ideální pro použití s filtračním a drenážním substrátem Habistat Amazon Clay Balls
  • baleno ve 100% recyklovatelných a biologicky odbouratelných papírových taškách

Doplňkové parametry

Kategorie: Terarijní substráty a podestýlky
Balení: 10 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: