Repti Zoo Repti moss Rašeliník 100g

Kód: RZ SB031
179 Kč
Skladem (3 ks)

Lisovaný rašeliník pro přípravu 5 litrů čerstvého substrátu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Repti Zoo Repti Moss Rašeliník 100g

Rašeliník pěstovaný přímo pro účely teraristiky v kontrolovaných pěstírnách, jeho sběrem a prodejem se tedy neplení žádná přírodní lokalita. Většina rašeliníků je totiž chráněna zákonem a jejich sběr ve volné přírodě je zakázaný. Výhodou lisovaného rašeliníku je zejména možnost dlouhodobého skladování. Jakmile se rozhodneme tento mechový substrát použít, stačí cihličku namočit do vlažné vody a během několika okamžiků získáme 5 litrů vlhké podestýlky pro tropická terária, pro vytvoření úkrytu či substrátu pro přikrytí snůšky vajec.

Rašeliník je výtečným a nezbytným doplňkem při chovu plazů a obojživelníků z tropických deštných lesů. Ideální je rozmístit vlhký rašeliník na hlavní podkladový substrát v teráriu, můžeme s ním také jemně přikrýt snůšky vajec v líhni či jej přidat do transportních boxů společně s gelem, udržujícím vlhkost (tím poskytneme zvířatům dlouhodobou zásobu vlhkosti). Rašeliník lze také přidat do filtrů v akváriích či akvateráriích a upravit tak pH vody na potřebnou hodnotu. Rašeliník je vhodný také jako podkladový substrát pro orchideje a jiné epifyty.

Substrát byl dezinfikován při vysoké teplotě. Je bez kontaminace mikroorganismy, bakteriemi, plísněmi atd. Neobsahuje pigmenty a chemické přísady. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Terarijní substráty a podestýlky
Hmotnost: 100 g
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.6.2022
+ Mech jsem použil do terária ,žabičkám se líbí .