Terárium sestavitelné PVC 50x50x100 cm

Kód: T B4
4 599 Kč
Skladem (1 ks)

Sestavitelné terárium pro chalemelony, pagekony a další druhy stromových plazů. Černý hliníkový rám, stěny PVC plast bílý, strop černé pletivo, dvířka plexisklo, spodní díl pod dvířky černé pletivo. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Terárium Sestavitelné PVC 50x50x100 cm

Sestavitelné terárium pro chov chameleonů, pagekonů a dalších stromových druhů ještěrů a hadů. 

Tento typ terária má zadní stěnu a boční stěny z bílých PVC desekStrop a spodní díl pod dvířky je vyplněn černým kovovým pletivem. Dvířka jsou z transparentního plexiskla. Rámová konstrukce je vyrobena z černého lehkého kovu. Dno je tvořeno plastovou deskou v bílé barvě, na které je volně ložená černá podložka umožňující snadnější čištění. Přední dvířka se pohybují na bočních pantech a lze je snadno "zamknout" jednoduchou západkou. K těmto teráriím je možné přikoupit plastovou vaničku určenou na dno terária. Vanička umožňuje snadnější údržbu díky možnosti vyndání a navíc do ní lze nasypat substrát. 

Předností těchto terárií je skvělá obměna vzduchu. Nedostatečné větrání je častým problémem, který je způsoben příliš malými větrací otvory nebo jejich nevhodným umístěním. Špatně řešené větrání v teráriích může způsobovat neúměrné zvyšování vzdušné vlhkosti, která vede k výskytu plísní a přemnožení bakterií. Z toho pak pramení dýchací potíže, problémy se svleky a další zdravotní komplikace.

Další výhodou jsou bílé stěny, které zvyšují prosvětlenost prostoru, což má vliv na žravost, aktivitu a zbarvení zvířat.

Vzhledem k síťovanému stropu doporučujeme umístění osvětlení nad terárium. Vhodná svítidla a reflektory se nachází níže v Souvisejících produktech.

terária osvětlení (1)

Montáž: Terárium je dodáváno v rozloženém stavu ve formě jednotlivých stěn, které je pouze nutné pospojovat. K montáži není potřeba žádné nářadí. Rámy se k sobě upevňují pomocí drážek, které se do sebe navzájem nasouvají.

složené terárium

✅ VÝHODY:

  • jednoduchá konstrukce umožňující snadné a rychlé sestavení
  • nízká hmotnost
  • snadná omyvatelnost
  • velká cirkulace vzduchu

 

Pokud si nevíte rady s osvětlením terária, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných světel včetně příslušenství dle druhu chovaného zvířete a rozměrů terária. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Terária
Rozměr: 50 x 50 x 100 cm
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.2.2022
Toto teráriu mně pro chamíka doporučili na veterině v Plzni a musím říct, že se mu v něm daří skvěle. Zbavil se kožních problému (plíseň) a opakované infekce oka. Bude to nejspíš tím, že je terárko skvěle odvětráno. Jako bonus lze snadno složit a rozložit. Velké díky a doporučení všem chovatelům chameleonů. Lukáš Š.
5
JK Avatar autora | 29.6.2021
Mohu se zeptat může krmný hmyz uniknout síťkou ?předem děkuji
DM Avatar autora David Mužíček (Administrátor) 27.8.2021
Dobrý den pane Kadlčíku, síťky jsou kovové a dostatečně jemné, takže hmyz neunikne.