ULTRATHERM Topná fólie Viv Hamster 8W

 
 

Kvalitní topná podložka pro terarijní zvířata od předního výrobce.

Rozměry: 28 x 17,8 cm.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
319 Kč    
Kategorie Topení do terárií
 

Topnou fólii Ultratherm Viv Hamster 8W lze použít jako zdroj tepla nejen v teráriích, ale i v inkubátorech a při chovu hmyzu.

Topné podložky Ultratherm produkují infračervené teplo o ultra-dlouhých vlnových délkách. Vlnová délka zahřívá objekty v ubikaci spíše než vzduch. Povrch topných fólií se zahřívá, ale poskytuje velmi mírné teplo, což umožňuje, aby plazi mohli ležet přímo na nich. Chovaní živočichové absorbují toto sálavé teplo způsobem, který je velmi podobný jejich přirozenému prostředí.

Topná fólie může být instalována dovnitř nebo pod skleněná a umělohmotná vivária nebo na jejich venkovní stěnu. Pro maximalizaci účinnosti je doporučeno, aby se pod nebo za fólii umístila polystyrénová izolace o síle alespoň 6 mm. To sníží spotřebu energie a nasměruje teplo tam, kde je potřeba.
U dřevěných nebo melaminových vivárií musí být fólie instalována uvnitř! Tyto materiály jsou totiž dobrými tepelnými izolanty, což při umístění vně sníží účinnost podložky a může dojít k přehřátí z důvodu tepelného zablokování.

V případě použití pod dno skleněného nebo plastového vivária je důležité, aby v případě použití substrátu byl tento substrát ve vrstvě maximálně 1 cm. Například dřevěné hobliny a vermikulit jsou dobrými tepelnými izolanty a jejich velké množství nad topnou podložkou snižuje přenos tepla. To může způsobit lokální přehřívání, které může zapříčinit prasknutí nádoby. 

Obvykle se pokrývá pouze část plochy nádrže, aby si chovaný tvor mohl najít místo s ideální teplotou. Provoz může být kontrolován termostatem pro vytvoření konstantní teploty, ale není problém ani nepřetržitý provoz.

Topné fólie Ultratherm se vyrábějí ve Velké Británii již více než 20 let. 

Rozměry 280 x 178 mm
Příkon 8 W
Voltáž 230 V
Stupeň krytí IP x4
Délka přívodního kabelu 1,9 m
Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 25.3.2022
křeček je spokojený, děkujeme:)