Ultratherm Topná fólie Viv Mat 22W

Kód: PE18510005
439 Kč
Skladem (>3 ks)

Kvalitní topná podložka pro terarijní zvířata od předního výrobce.

Rozměry: 27,4 x 41 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultratherm Topná fólie Viv Mat 22W

Vysoce kvalitní topná fólie od předního výrobce vhodná k vytápění inkubátorů, terárií, rack systémů a dalších ubikací pro plazy, hlodavce a savce. Lze ji použít při chovu bezobratlých živočichů (např. při chovu krmného hmyzu).

Topná podložka produkuje teplo o ultra-dlouhých vlnových délkách, díky kterým chovaní živočichové absorbují teplo způsobem, který je velmi podobný jejich přirozenému prostředí. Povrch topných fólií se zahřívá, ale poskytuje velmi mírné teplo, což umožňuje, aby plazi mohli ležet přímo na nich.

ZPŮSOB POUŽITÍ

U skleněných a plastových ubikací lze topnou fólii instalovat dovnitř ubikace, pod ubikaci nebo na venkovní stěnu. Pokud však hrozí poškození přívodního kabelu od topné fólie chovanými zvířaty, umístění dovnitř nedoporučujeme. U dřevěných ubikací (laminátových, OSB) musí být fólie instalována uvnitř. Tyto materiály jsou totiž dobrými tepelnými izolanty, což při umístění topné fólie vně ubikace zabraňuje prostupu tepla do ubikace. V případě použití dřevěných podestýlek na dně ubikace (např. hobliny, štěpky, kůra) by vrstva substrátu neměla být větší než 1 cm, aby nedocházelo ke snižování přenosu tepla. 

Ke zvýšení účinnosti vytápění doporučujeme pod fólii umístit speciální izolační podložku, která minimalizuje nechtěný únik tepla a prodlužuje životnost fólie. Pod fólii lze použit i polystyrenovou izolaci o síle alespoň 6 mm. Pro kontrolu a regulaci teploty doporučujeme používat termostat. Fólie může být v provozu nepřetržitě.

Obvykle se fólií pokrývá pouze část plochy ubikace (zpravidla kolem 1/3), aby si zvíře mohlo najít místo s ideální teplotou. 

Topné fólie Ultratherm se vyrábějí ve Velké Británii již více než 20 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Topení do terárií
Rozměry: 274 x 410 mm
Příkon: 22 W
Voltáž: 230 V
Stupeň krytí: IP x4
Délka přívodního kabelu: 1,9 m
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.1.2022
Dobrá cena
5
Avatar autora | 7.3.2020
- -