Arcadia D3+ Compact Reptile Lamp 13W 12.0 UVB

Kód: RFD3PC13X
709 Kč
Skladem (>3 ks)

Kompaktní zářivka vhodná pro druhy s vyššími nároky na UVB záření jako jsou agamy vousaté, suchozemské želvy a další druhy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arcadia D3+ Compact Reptile Lamp 13W 12.0 UVB

Tato kompaktní zářivka od Arcadia představuje špičku ve své kategorii. Compact Reptile Lamp 23W se 12% UVB a 30% UVA je vhodná pro druhy s vyššími nároky na UVB záření. Tato zářivka vyniká velkým množstvím viditelného světla s plným spektrem (8200 K), dlouhou životností UVB záření, vysokým CRI 90+ a vylepšeným sklem.

Vhodné pro druhy (Fergusonovy zóny 3 - 4):

  • agama vousatá
  • agama límcová
  • trnorep
  • leguánek obojkový
  • leguán zelený
  • varan stepní
  • želva ostruhatá


Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 20 cm při použití bez reflektoru. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.600 hodinách provozu (zhruba 1 rok). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také výhřevnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza. 

Je vhodné zářivku umístit do reflektoru, ve kterém se světlo nepřehřívá a navíc může prodloužit dosah UVB záření. Naopak keramická stínítka nejsou vhodná. Vzhledem ke svému podlouhlému tvaru je UVB vyzařována nejvíce do stran. Proto je vhodná instalace zářivky v horizontální poloze. Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k zeslabení dosahu UVB záření - tomu by měla být přizpůsobena vzdálenost od zvířete.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 13 W
Životnost UV-B záření: 3.600 hodin
Rozměry: Ø 50 mm, délka 140 mm
Světelný tok: 270 lm
Teplota chromatičnosti: 8200 K
Index podání barev Ra (CRI): 90+

Arcadia D3 Compact Reptile Lamp

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: