Arcadia D3 Compact Reptile Lamp 13W 7.0 UVB

Kód: RFD3C13X
669 Kč
Skladem (>3 ks)

Kompaktní zářivka vhodná pro druhy s nižšími nároky na UVB záření jako jsou chameleoni, denní gekoni a další druhy z tropických deštných lesů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arcadia D3 Compact Reptile Lamp 13W 7.0 UVB

Tato kompaktní zářivka od Arcadia představuje špičku ve své kategorii. Compact Reptile Lamp 23W se 7% UVB a 30% UVA je vhodná pro druhy s nižšími nároky na UVB záření. Tato zářivka vyniká velkým množstvím viditelného světla s plným spektrem (6500 K), dlouhou životností UVB záření, vysokým CRI 90+ a vylepšeným sklem.

Vhodné pro druhy (Fergusonovy zóny 2 - 3):

  • chameleon pardálí, chameleon jemenský
  • agama kočinčinská
  • anolisové
  • stromové druhy varanů
  • želva pardálí, želva uhlířská


Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 20 cm při použití bez reflektoru. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.600 hodinách provozu (zhruba 1 rok). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také výhřevnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza. 

Je vhodné zářivku umístit do reflektoru, ve kterém se světlo nepřehřívá a navíc může prodloužit dosah UVB záření. Naopak keramická stínítka nejsou vhodná. Vzhledem ke svému podlouhlému tvaru je UVB vyzařována nejvíce do stran. Proto je vhodná instalace zářivky v horizontální poloze. Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k zeslabení dosahu UVB záření - tomu by měla být přizpůsobena vzdálenost od zvířete.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 13 W
Životnost UV-B záření: 3.600 hodin
Rozměry: Ø 50 mm, délka 140 mm
Světelný tok: 304 lm
Teplota chromatičnosti: 6500 K
Index podání barev Ra (CRI): 90+

Arcadia D3 Compact Reptile Lamp

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: