Repti Planet UVB 10.0 26W

Kód: 13543
439 Kč
Skladem (>3 ks)

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové, varany a suchozemské želvy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Repti Planet UVB 10.0 26W

Kompaktní zářivka Repti Planet UVB 10.0 26W je vhodná pro druhy s vyššími nároky na UV-B záření. Ocení ji tedy zejména chovatelé agam vousatých, suchozemských želv a dalších

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 10-15 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.250 hodinách provozu (9 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UV-B záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária  - SunLux

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UV-B záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UV-B. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UV-B i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 26 W
Životnost UV-B záření: cca 3.250 hodin
Rozměry: Ø 60 mm, délka 150 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: