Repti Planet UVB 15.0 13W

Kód: 13544
449 Kč –22 %
UVB žárovka do terária Repti Planet 15.0 13W
449 Kč –22 % 349 Kč
Skladem (>3 ks)

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové, varany a suchozemské želvy. Vyniká větším dosahem UVB.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Repti Planet UVB 15.0 13W

Kompaktní zářivka Repti Planet UVB 15.0 13W je vhodná pro druhy s vysokými nároky na UV-B záření. Ocení ji tedy zejména chovatelé agam vousatých, trnorepů a leguánků obojkových, xenagam a další druhů ze stepních a (polo)pouštních oblastí.

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 15-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.600 hodinách provozu (10 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UV-B záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária  - SunLux

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UV-B záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UV-B. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UV-B i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 13 W
Životnost UV-B záření: cca 3.600 hodin
Rozměry: Ø 47 mm, délka 125 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: