Reptile UVB 100 13W

 
 

Pro druhy s nižšími nároky na UVB záření - pro chameleony, leguány, denní gekony a ostatní obyvatele tropických deštných lesů.

Dostupnost Skladem
419 Kč    
Kategorie UVB kompaktní zářivky
 

UVB žárovka EXO TERRA Reptile UVB 100 13W je vhodná pro druhy s nižšími nároky na UVB záření. Ocení ji tedy zejména chovatelé chameleonů

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových uvb žárovek 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k rychlému úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 2 500 hodinách provozu (6-7 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária (2)

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UVB. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UVB i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

 

Patice E27
Příkon 13 W
Životnost UV-B záření cca 2.500 hodin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.