Exo Terra Reptile UVB 150 25W

Kód: 107-PT2189
599 Kč
Skladem (>3 ks)

Pro druhy s vyššími nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, varany a suchozemské želvy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

EXO TERRA Reptile UVB 150 25W

UVB žárovka EXO TERRA Reptile UVB 150 25W je vhodná pro druhy bez vysokých nároků na UVB záření. Zvířata zdržující se ve vegetaci v korunách stromů nebo naopak v přízemních keřích, kde nejsou vystaveni takovému přísunu UVB záření, ocení tyto středně silné kompaktní zářivky. Jde například o některé druhy suchozemských želv, popřípadě větší druhy stromových ještěrů z tropických oblastí jako například agama kočinčinská nebo leguán zelený. Vzhledem k velikosti jejich ubikací se však tyto zdroje s krátkým dosahem UVB záření hodí pouze do odchoven k mláďatům. 

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k rychlému úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 2 500 hodinách provozu (6-7 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária (2)

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UVB. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UV-B i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 25 W
Životnost UV-B záření: cca 2.500 hodin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: