Exo Terra Reptile UVB 200 13W

Kód: 107-PT2340
689 Kč
Skladem (>3 ks)

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové a suchozemské želvy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

EXO TERRA Reptile UVB 200 13W

UVB žárovka EXO TERRA Reptile UVB 200 13W je vhodná pro druhy s vysokými nároky na UVB záření. Jde například o agamy vousaté, leguánky obojkové, trnorepy, xenagamy a další. U těchto druhů je však vzhledem k jejich potřebám dobré zvážit, zda není lepší místo kompaktní zářivky pořídit výbojku, která vykazuje mnohem lepší hodnoty. Navíc v případě větších druhů, jakými jsou zmínění trnorepové a agamy vousaté, není vhodné pořizovat zdroje s krátkým dosahem UVB záření z důvodu větších rozměrů jejich ubikací. Své uplatnění najdou především v odchovnách pro mláďata. 

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových uvb žárovek 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k rychlému úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 2 500 hodinách provozu (6-7 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária (2)

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UVB. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UVB i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB kompaktní zářivky do terária
Patice: E27
Příkon: 13 W
Životnost UV-B záření: cca 2.500 hodin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: