PROVOZ E-SHOPU BEZ OMEZENÍ. Nemějte obavy, i přes všechna omezení fungujeme jako obvykle. :-)

Reptile UVB 200 25W

 
 

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové a suchozemské želvy.

Dostupnost Skladem
489 Kč    
Kategorie UVB kompaktní zářivky
 

UVB žárovka EXO TERRA Reptile UVB 200 25W je vhodná pro druhy s vysokými nároky na UVB záření. Jde například o agamy vousaté, leguánky obojkové, trnorepy, xenagamy a další. U těchto druhů je však vzhledem k jejich potřebám dobré zvážit, zda není lepší místo kompaktní zářivky pořídit výbojku, která vykazuje mnohem lepší hodnoty. Navíc v případě větších druhů, jakými jsou zmínění trnorepové a agamy vousaté, není vhodné pořizovat zdroje s krátkým dosahem UVB záření z důvodu větších rozměrů jejich ubikací. Své uplatnění najdou především v odchovnách pro mláďata. 

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových uvb žárovek je 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k rychlému úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 2 500 hodinách provozu (6-7 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária (2)

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UVB. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UVB i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Patice E27
Příkon 25 W
Životnost UV-B záření cca 2.500 hodin
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 29.7.2019
osvědčené světlo, které kupuji už roky a i naši ještěři jsou pod ním spokojení
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.