Exo Terra Reptile UVB 200 25W

 
 

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové a suchozemské želvy.

Dostupnost Není skladem
589 Kč
Kategorie UVB kompaktní zářivky do terária
 

 EXO TERRA Reptile UVB 200 25W

UVB žárovka EXO TERRA Reptile UVB 200 25W je vhodná pro druhy s vysokými nároky na UVB záření. Jde například o agamy vousaté, leguánky obojkové, trnorepy, xenagamy a další. U těchto druhů je však vzhledem k jejich potřebám dobré zvážit, zda není lepší místo kompaktní zářivky pořídit výbojku, která vykazuje mnohem lepší hodnoty. Navíc v případě větších druhů, jakými jsou zmínění trnorepové a agamy vousaté, není vhodné pořizovat zdroje s krátkým dosahem UVB záření z důvodu větších rozměrů jejich ubikací. Své uplatnění najdou především v odchovnách pro mláďata. 

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových uvb žárovek je 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k rychlému úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 2 500 hodinách provozu (6-7 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UVB záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária (2)

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UVB záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UVB. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UVB i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Patice E27
Příkon 25 W
Životnost UV-B záření cca 2.500 hodin
Přidat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 29.7.2019
osvědčené světlo, které kupuji už roky a i naši ještěři jsou pod ním spokojení