SunLux UVB 15.0 25W

 
Tip Efekt lupa
 

Pro druhy s vysokými nároky na UVB záření - pro agamy vousaté, trnorepy, leguánky obojkové, varany a suchozemské želvy. Vyniká větším dosahem UVB.

Dostupnost Skladem
519 Kč    
Kategorie UVB kompaktní zářivky
 

Spolu s kompaktní "žárovkou" Arcadia D3 Compact 23W 10.0 UVB se jedná o nejsilnější UVB kompakty na trhu podle nezávislých měření!

Kompaktní zářivka SunLux UVB 15.0 25W je vhodná pro druhy s vysokými nároky na UV-B záření. Ocení ji tedy zejména chovatelé agam vousatých, trnorepů a leguánků obojkových, xenagam a další druhů ze stepních a (polo)pouštních oblastí.

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 15-20 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.600 hodinách provozu (10 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UV-B záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária  - SunLux

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UV-B záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UV-B. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UV-B i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Patice E27
Příkon 25 W
Životnost UV-B záření cca 3.600 hodin
Rozměry Ø 60 mm, délka 150 mm
Přidat hodnocení
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
R Avatar autora | 30.7.2019
+ dlouhá životnost, velký dosah uv, hodně světla
5
Avatar autora | 21.7.2019
+ kvalitní výrobek
+ nepraská
+ bez poruchy

5
Avatar autora | 8.8.2018
AGAMKY JSOU SPOKOJENÉ ,MAJÍ VĚTŠÍ CHUT K JÍDLU
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.