SunLux UVB 5.0 25W

 
Tip Efekt lupa
 

Pro druhy s nižšími nároky na UVB záření - pro chameleony, felzumy, denní gekony, leguány a ostatní obyvatele tropických deštných lesů.

Dostupnost Není skladem
429 Kč
Kategorie UVB kompaktní zářivky
 

Kompaktní zářivka SunLux UVB 5.0 25W je vhodná pro druhy s nižšími nároky na UV-B záření. Ocení ji tedy zejména chovatelé chameleonů

Doporučená vzdálenost od zvířat je u nových zářivek 10-18 cm dle potřeb daného druhu. Vzhledem k úbytku záření je vhodné tyto zdroje měnit maximálně po 3.250 hodinách provozu (9 měsíců při svícení 12 hodin denně). Na místa, nad která tato světla v teráriu umístíme, je vhodné nasměrovat také tepelnou žárovku. Bez tepla nemá UV-B záření potřebný vliv na organizmus plaza.

Doporučujeme umístění do odpovídajících reflektorů, které nezpůsobují přehřívání a navíc mohou výrazně prodloužit dosah UVB záření. Naopak nedoporučujeme zejména keramické květináče!

reflektor do terária  - SunLux

Upozornění: Při instalaci těchto zářivek mějte na paměti, že sklo UV-B záření nepropouští. V případě svícení přes pletivo pak dochází k výraznému úbytku UV-B. Použití keramických květináčů a stínítek nedoporučujeme. Jednak zbytečně zabraňují vyzařování UV-B i do stran a navíc způsobují přehřívání zářivek, které může způsobit jejich poškození.

Patice E27
Příkon 25 W
Životnost UV-B záření cca 3.250 hodin
Rozměry Ø 60 mm, délka 150 mm
Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.9.2018
+ vše O.k.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.