Arcadia PRO T5 UVB Kit 2,5% 14W

Kód: RARTP14XS
2 249 Kč
Skladem (>3 ks)

Kompletní sada zářivky Shade Dweller Max 14W 55 cm s 2,5% UVB a 12% UVA  včetně svítidla s reflektorem pro maximální dosah UVB záření. Vhodné zejména pro hady a stromové druhy ještěrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arcadia PRO T5 UVB Kit 2,5

Kompletní sada připravená k okamžitému použití - 2,5% UVB trubice včetně svítidla s reflektorem.

Top UVB zářivka ARCADIA Shade Dweller Max 2,5% T5 14W 55 cm, která vyniká výrazným dosahem UVB záření a jeho dlouhou životností. Navíc mají skvělý poměr UVB:UVI. Shade Dweller poskytuje optimální výdej UVB záření pro soumračné/noční druhy plazů, má teplotu barev 7.000 K a index CRI 94+.

Vhodné pro

Trubice se 2,5% UVB a 12% UVA záření se hodí do větších ubikací zejména pro druhy s minimálními nároky na UVB. Jedná se především o různé druhy hadů (krajty, užovky, korálovky). 

Doporučená vzdálenost od zvířat

Zářivka ARCADIA poskytuje optimální hodnoty UVB záření pro zmíněné druhy ve vzdálenosti zhruba 25-30 cm při použití s reflektorem (např. tento Arcadia UVB Kit) a zhruba 20-25 cm při použití ve svítidle bez reflektoru. Při použití UVB světla přes pletivo je nutné počítat s poklesem UVB záření zhruba o 30%.

Doporučená doba použitelnosti

Výměnu samotné trubice z důvodu poklesu hodnot UVB záření doporučujeme po odsvícení 4.000 - 4.200 hodin. To znamená nejpozději po 1 roce každodenního svícení (12 hod./denně).

UVB trubici rozsvítíte pomocí svítidla s elegantním vzhledem v černo-stříbrné barvě. Pevnou součástí je i speciální reflektor, díky kterému je UVB záření zesíleno a efektivně nasměrováno do ubikace. Přívodní kabel se zapojuje jednoduše bez nutnosti instalace z boku svítidla. 

Svítidla je možné vzájemně propojovat = stavebnicový systém pomocí propojovacího kabelu, který je součástí balení. Zapojit můžete až 10 svítidel pod jeden přívodní kabel.

prot5-link-cables-vivs

Balení obsahuje dva kovové úchyty, které se přišroubují k teráriu a svítidlo se do nich pouze zacvakne. V případě potřeby není problém ho kdykoli snadno sundat a zpětně připevnit bez použití nářadí. Pokud je strop ubikace z pletiva, je možné svítidlo jednoduše položit na něj.

Připojení přívodní šňůry se nachází na boku svítidla, její připojení prodlouží délku svítidla o 35-40 mm.

Celkový rozměr svítidla:

délka 57,5 cm (se zapojeným přívodním kabelem cca 61 cm)
šířka 6 cm
výška 4 cm

Sada obsahuje:

  • svítidlo včetně reflektoru
  • trubice Arcadia Shade Dweller Max 2,5% UVB T5
  • černý přívodní kabel o délce 2 m
  • černý propojovací kabel o délce 1,2 m
  • 2x kovový klips pro snadné uchycení svítidla včetně vrutů

 

Arcadia PRO T5 UVB Kit (1)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: UVB zářivky do terária
Příkon: 14W
Patice: T5
Rozměry: 575 x 60 x 40 mm
Průměr trubice: Ø 16 mm
Stupeň krytí: IP20

Arcadia PRO T5 UVB Kit

Arcadia PRO T5 UVB Kit 2,5% 14W

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: