DŮLEŽITÉ - eshop TeraSvět.cz nadále odesílá vaše objednávky. Nicméně jsme omezili možnosti přepravy - aktuálně odesíláme pouze přes DPD. Pokud objednáte zboží s platbou na dobírku při převzetí je možné platit pouze kartou, hotovost přepravci nepřijímají.

Výroba inkubátoru pro plazy

Inkubátor je nutným vybavením každého teraristy, který se rozhodne pro odchov plazích vajec. Občas nás může snůška zaskočit nepřipravené a je nutné si poradit bez zbytečných odkladů. V tomto článku je ukázka výroby jednoduchého, ale zároveň spolehlivého inkubátoru, jehož výroba nám zabere maximálně 15 minut. V případě, že si na výrobu netroufnete sami nebo s ní z jakéhokoli důvodu nechcete ztrácet čas, je samozřejmě možnost si koupit inkubátor hotový.

vyroba inkubatoru (1)

Jedná se o tzv. suchý typ inkubátoru. Základem je polystyrénový box, který je skvělým izolantem a bude dobře udržovat teplotu.

Další nedílnou součástí je tepelný zdroj. V tomto případě se jedná o topnou fólii, která se snadno instaluje, hřeje celoplošně a zabírá minimum místa. Velikost fólie volíme podle velikosti víka, respektive dna, záleží na každém, kam ji umístí. My jsme zvolili upevnění na spodní stranu víka a je tudíž nutné fólii přilepit. K tomuto účelu skvěle poslouží obyčejná lepící páska.

vyroba inkubatoru (2)

Abychom měli jistotu, že budou vajíčka uložena při stálé teplotě, zapojíme topnou fólii do termostatu. Ten zajistí, že v případě rostoucí teploty nad námi stanovenou mez vypne tepelný zdroj. Stejně tak funguje v opačném případě, kdy hlídá, aby teplota výrazně neklesla. 

Nyní již máme hotovo. Dovnitř stačí umístit dózy s vajíčky uloženými ve vlhkém substrátu určeném k inkubaci vajec. Jelikož z boxu povede přívodní šňůra od topné fólie a také externí čidlo termostatu, je vhodné obyčejným nožem vytvořit žlábek v okraji boxu, který nám pomůže s vyvedením.

vyroba inkubatoru (3)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.